TABi sümpoosioni esimesed esinejad teada!

Septembris vallutavad Tallinna taas arhitektuuriteemad ning sündmuste keskmes on Tallinna arhitektuuribiennaali TAB sümpoosion, mis muudab Telliskivi loomelinnaku Rohelise Saali kaheks päevaks tuliste arhitektuuriteemaliste debattide tandriks. TABi sümpoosioni kavast leiab rohkelt praktiseerivate arhitektide, linnaplaneerijate ja teoreetikute loenguid ning arutelusid.

TAB 2017 sümpoosionit alapealkirjaga “Polycephalum City” kureerib biennaali peakuraator, arhitekt, linnaplaneerija ja ökoloog Claudia Pasquero. TABi sümpoosion uurib arhitektuuri ja linnaplaneerimise rolli hetkel aina põletavama sotsio-ökoloogilise kriisi kontekstis ning vaatleb rida lähenemisnurki uuele geoloogilisele ajastikule, milles me hetkel elame ning millele teadlased on nimeks andnud antropotseen. Sümpoosion küsib, kus asub ja milles seisneb täna loodusliku ja kunstliku vaheline piir.

TABi sümpoosionit modereerib sel korral rahvusvaheliselt tuntud arhitektuurikuraator ja kriitik Lucy Bullivant, lavale astuvad teiste seas hästi tuntud ökoloogilise disaini, arhitektuuri ja linnaplaneerimise innovaator Mitchell Joachim; arhitekt ja linnatehnoloog Areti Markopoulou, kes tegutseb arhitektuuri ja digitehnoloogiate ristumispaikades, ning arhitekt ja teoreetik Marco Poletto, ecoLogicStudio kaasasutaja ja juht.