TAB 2017 koostöös Lissaboni Arhitektuuri Filmifestival “Arquiteturas Film Festival” toob teieni valiku arhitektuuriteemalisi filme, mis linastuvad Kinos Sõpruses, Kinomajas ja vabaõhukino üritusel Paljassaares, Pikakari rannas. 

TAB Filmiprogrammi valiku on teinud Arquiteturas Film Festivali direktor Sofia Murato. Valik filme on peamiselt dokumentaalfilmid, mis seonduvad TAB 2017 peateemaga “bioTallinn” tuues vaatajani nii kaasaegset arhitektuuri kui ka erinevaid dialooge looduse ja tehisliku piiridest.

TAB avanädal algab mitteametlikult juba 11. septembril, kui linastub Filmiprogrammi esimesed 2 filmi Kinos Sõpruses. 12. septembril on huvilised filmiõhtule oodatud Kinomajja ning läbivalt avanädala kõikidel päevadel saab TAB-Klubis näha ka Filmiprogrammi lühifilmi “Blockchain”. 17. septembril ootame kõiki veetma pühapäeva Paljassaare poolsaarel, Pikakari rannas. Koostöös Kinobussiga näitame tervelt kaks filmi vabaõhukino ekraanil! 

 

 

ARQUITETURAS FILM FESTIVAL leiab aset Lissabonis, Portugalis sel aastal 11-15. oktoobril. Tegu on rahvusvahelise arhitektuurialaste dokumentaal-, eksperimentaal- ja ulmefilmide festivaliga. Alates 2013. aastast toimuv festival on läbi aastate kujunenud oluliseks arhitektuuri kommunikatsioonikanaliks läbi filminduse ja audiovisuaalse produktsiooni.

Sel aastal on juba viiendat korda toimuva Arquiteturas Film Festival korraldatud koostöös  DYMA  platvormi ja  Lisbon Architecture  triennaaliga.

KINO SÕPRUS

“Future My Love”
Maja Borg, Sweden, (2012) 93’
Kino Sõprus 11.09, 19:00

“Future My Love” on unikaalne armastuslugu, mis paneb proovile meie kollektiivsed ja personaalsed utoopiad isikliku vabaduse otsingul. Ajal, mil filmitegija Maja Borg kaotas enda eluarmastuse võtab ta ette poeetilise teekonna läbi finantsilise kokkukukkumise. Kõigi oma uute kogemuste läbi avastab ta sellel teekonnal 95- aastase futuristi Jacque Fresco poolt esitatud radikaalselt erinevat majanduslikku- ja sotsiaalset mudelit. Kui palju vabadust oleme me valmis ohverdama neile, keda armastame? Ning kui suure vastutuse oleme me tegelikult valmis vastu võtma kogu meie ühiskonna nimel? Põimudes osavalt must-valge Super 8 filmi ning värvilise HD, Borg kirjeldab liigutavalt meid kõiki hõlmavat võitlust, mis leiab aset nii meie peas kui ka südames sellel radikaalselt muutuval ajal.

 

“Bernardes”
Paulo de Barros, Gustavo Gama Rodrigues, Brasiilia (2014) 92′
Kino Sõprus 11.09, 21:00

Arhitekt Thiago Bernardes taaskülastab oma vanaisa, Sergio Bernardes’i (1919-2002) elu ja karjääri. Läbi kirjavahetuste, disainide, plaanide ja taaskohtumiste kõnnib ta taas läbi selle andeka visionäri eluraja, kes oli oma andeid maha surudes sunnitud sõjaväes töötama.

“DROP CITY”
Joan Grossman, EUA (2012) 82’ – Documentaalfilm
Kinomaja 12.09, 19:00

“Drop City” on veidravõitu lugu innovatsioonist ja innust luua uus tsivilisatsioon Lõuna-Colorado pillava iseloomuga kolihunniku otsa, milles omavahel segunesid kunst, arhitektuur ja jätkusuutlik elulaad viisil ning mida võib defineerida Buckminster Fuller’i globaalse visiooniga geomeetriliste kuplite ja Steve Baer’i kristallselge disainiga. Steve Baer oli pioneer fraktaalses geodeesiadisainis ja päikeseenergia kasutamises, kes kasutas Drop City’t oma katsetes kui eksperimentaalset ehitist. Linnaelanikud ehitasid kogukonna peaaegu eimillestki kasutades vanu jääke ja materjale, sealhulgas praake ja saematerjali ning mõlkis autode vanametalli. Peale laastavat tähelapanutulva alates 1973. aastast sai linnast maailma esimene geodeetiline kummituslinn. Lugu vanast Drop Cityst on filmi käigus ellu äratatud tänu intervjuudele linna varasemate elanikega (kunstnikud, kirjanikud, leiutajaid ja aktivistid), käsitsi joonistatud animatsioonidega ning väärtuslike arhiivimaterjalidega.

“TELOS: THE FANTASTIC WORLD OF EUGENE TSSUI”
Kyung Lee, USA (2014) 58′ – Documentaalfilm
Kinomaja 12.09, 21:00

Lugu ektsentrilisest ja unistajalikust arhitektist, kes võitleb selleks, et saavutada tunnustust. Ootamatult leiab liitlased aga hoopis väikeses linnakeses, kus ta loodab üles ehitada enda arhitektuursed fantaasiad ja unistused.

“MICROTOPIA”
Jesper Wachtmeister, Sweden (2013) 55′ – Documentaalfilm
Paljassaare välikino 17.09, 20:00

Kuidas sulle meeldiks kanda oma kodu enda taskus või pidada koduks vaid riietust, mida kannad? Enamuse meie jaoks tähendab “maja” stabiilsust, struktuuri ja jäävust. Ajajärgul, kui rahvastik pidevalt kasvab ning tehnoloogilised saavutused suurenevad, on meie mobiilne ühiskond aina rohkem jõudmas vajaduseni, vahest ehk ka unistuseni, kaasaskantava eluaseme järgi ja elukohtade järgi uutes situatsioonides. “Microtopia” uurib kuidas arhitektid, kunstnikud ja tavapärased probleemilahendajad kompavad piire, et leida vastuseid oma unistustele kaasaskantavusest ja paindlikusest- ja vabaduse loomisest kasutades “võrgustikku”

 

“Biophilic Design: The Architecture of Life”
Bill Finnegan, USA (2011) 60′ – Documentaalfilm
Paljassaare välikino 17.09, 21:00

Ühine rännakule meie evolutsioonilisest minevikust ja arhitektuuri päritolust kuni maailma kõige tähelepanuväärsemate ehitisteni leidmaks elu tõelist arhitektuuri. Film toob meieni ehitised, mis ühendavad inimesed ja looduse- haiglad, kus patsiendid tervenevad kiiremini; koolid, kus õpilaste testitulemused on kõrgemad; kontorid, kus töölised on tulemuslikumad ja kogukonnad, kus inimesed teavad oma naabreid ja pered kasvavad jõudsalt. Biofiilne disain, olles innovaatiline disainiviis meie kodude ja töökohtade loomiseks, peegeldab inimese vajadust kontakti vastu loodusega. Hoolimata sellest tugevast vajadusest on linnad ja äärelinnad sageli disainitud viisil, mis nii muudab meie elukeskkonna kvaliteeti halvemaks kui ka võõrutab meid looduslikust maailmast. Hiljutine rohelise arhitektuuri trend on küll suurendanud keskkonna mõju tehisliku miljööle, kuid on siiski vähe kaasa aidanud loodusega taasühendumisel. Film toob esile erinevaid viise, kuidas luua tervislikku ja produktiivset elukeskkonda tänapäeva inimesele.

 

“Blockchain”
Space Caviar (Joseph Grima, Martina Muzi), Itaalia, (2015)
TAB-Club 13, 14, 15, 16.09; 17:00

 

Asukoht

11-17.09


Warning: Illegal string offset 'address' in /data03/virt117881/domeenid/www.tab.ee/2017/wp-content/themes/tab/templates/map-location.php on line 19