Ootame ettepanekuid Tallinna Paljassaare poolsaare uue linnakeskkonna defineerimiseks; märksõnadeks on bioloogia, arvutustehnika ja linnaökoloogia.

Antropotseenis mõjutab inimtegevus kõiki ökosüsteeme: meie visioonikonkursi eesmärk on taasavastada Tallinna tehis- ja loodusmaastiku võimalikud vastastikused sidemed, uurides Paljassaare poolsaarel avalduvaid kontrastseid seoseid maa ja mere, arendamise ja kaitsmise ning reoveekäitlusrajatiste ja linnukaitsealade vahel.

Kutsume Tallinna visioonikonkursil osalejaid üles käsitlema Paljassaart potentsiaalse uute kohalike ja piiriüleste muutustrendide kohtumis- ja põimumisalana: siin on esindatud hajutatud tootmismajandus, kestev pärandiloome ning turism majandusharuna.

Tallinna visioonikonkursile oodatakse uusi hübriidseid arengustsenaariume, milles simuleeritaks võimalikke tulevasi kooseksisteerimisviise. Konkursitööde vormiks on lühivideod. Tervitame kõikvõimalikke simulatsioonimeetodeid – alates abstraktsest digitaalarvutustest ja lõpetades materjalieksperimentidega. Registreerimisel saavad osalejad ligipääsu fotodele, graafilistele materjalidele ja joonistele, mida soovitame kasutada simulatsioonide lähtekohana.

Lae alla visioonivõistluse lähteülesanne– Visioonivõistluse tähtaeg on läbi! 

Küsimuste esitamine
Osalejad võivad asjakohaseid küsimusi esitada e-posti aadressil vision@tab.ee.

Ajakava
Võistlustööde esitamise tähtaeg on 25. aprill 2017 kell 23:59 (GMT +2).

Võitjad avalikustatakse mai lõpuks. Võitjad kutsutakse esitatud tööga osalema kuraatorinäitusel ning osalema sümpoosionil.

Auhinnad

I koht – €4000
II koht – €2000
III koht – €1000

Lisaks viis äramärgitud tööd.

Kõiki esitatud töid eksponeeritakse TAB 2017 bioTallinn visioonivõistluse näitusel Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Rachel Armstrong

Newcastle University

Claudia Pasquero

Bartlett UCL / ecoLogicStudio

Veronika Valk

Eesti Kunstiakadeemia

Toomas Tammis

Eesti Kunstiakadeemia

Liam Young

Autoriõigused

Video “Antrophocene Island”, ecoLogicStudio (2016)
Joonised ja diagrammid ©ecoLogicStudio

Fotod mikrobioloogilisest tselluloosist on tehtud Eesti Kunstiakadeemia kursuse raames “Biocomputation and urban protocols in Tallinn”.
Juhendajad Claudia Pasquero, Alice Buoli ja Piibe Piirma / 2016-2017 / Õpilased: Lill Volmer, Anne Kaljas, Kristina Puz, Mark Grimitliht, Janine Röfke, Isacco Begarani, Margaux Le Bouille, Mae Köömnemägi, Hanna-Liisa Mõtus, Lien Clyncke,   Egle Lillemäe, Ann Sophie Megerle, Charlotte Raisch, Mikko Toivanen

 • KKK

  1. Millised on võistlusala piirid?
  A: Me soovitame vaadata erinevaid mõõtkavasid ning ei sätesta võistlusala administratiivsete või omandiõiguslike piiridega.

  2. Palun andke lisateavet olemasoleva raudtee kohta. Joonisel ja google kaardil on näha kaks raudteeliini. Kas te soovite nende liinide ühendamist käigusoleva raudteeliiniga?
  A: See on otsus, mille võite lahendada pakutud töö käigus.

  3. Kas reoveepuhastusjaam on plaanis viia mujale või jääb see olemasolevasse asukohta ning muutub saare osaks koos looduskaitsealaga?
  A: Visioonivõistluse lähtematerjalid on aluseks teie ettepanekutele. Osalejate iseseisev lisainformatsiooni leidmine/otsimine on teretulnud.

  4. Kas Tallinna linn suureneb? Kas Paljassaare poolsaar peaks lahendama Tallinna liikluse- ja demograafiaprobleeme.
  A: Visioonivõistluse lähtematerjalid on aluseks teie ettepanekutele. Osalejate iseseisev lisainformatsiooni leidmine/otsimine on teretulnud.

  5. Kas reoveepuhastusjaama all olev maapind on reostunud? Kui jah, siis milline reostus see on?
  A: Reoveepuhastusjaam on ehitatud endise prügila asukohale. Täpsem info reostuse kohta puudub.

  6. Briefis on kirjas, et foto formaat peab olema 4266 x 3200 PX 300 Dpi (RGB). Photoshop annab dokumendi suuruseks 36 x 27 cm. Illustrator annab suuruseks 150 x 112 cm. Milline on korrektne?
  A: Photoshop’i formaat on korrektne.

  7. peninsula_full_database joonisel on layer nimega “flow lines”. Palun täpsustage, millele see viitab?
  A: flow lines märgivad vihmavee voolu maastikul.

  8. Joonisel, kus on märgitud kaitse all olevate lindude levialad, kuid seal ei ole täpsemat kirjeldust. Palun selgitage täpsemalt tähendust.
  A: Listis on märgitud lindude nimed ja ristidega on märgitud asukohad.

  9. Kui teil on viiteid originaalmaterjalidele, siis palun saatke digitaalseid kaarte või kodulehe aadress.
  A: https://www.dropbox.com/sh/z0mm3nq4say1oso/AABxYgEMl-gwdcJgqNzd6F1xa?dl=0

   

Asukoht

13.09-27.10
Eesti Arhitektuurimuuseum

Eesti Arhitektuurimuuseum, Ahtri, Kesklinn, Tallinn, Estonia