TAB 2017 visioonivõistluse võitis töö nimega ICAP

Täiendavalt märkis žürii ära neli tööd: MOVEesti, Mycobinder, blooming hybrids_production in motion ja AvitumCivitas. Hetkel avalikustatakse vaid võidutööde nimed – autorid ja tööde taga olevad meeskonnad avalikustatakse TABi avanädalal septembris. 

Visioonivõistluse žürii liikme ja tänavuse TABi peakuraatori Claudia Pasquero sõnul avaldas žürii liikmetele muljet laekunud tööde tase ja keerukus – võitnud tööd vaatlevad Paljassaare poolsaare ala läbi poliitika, mütoloogia, materjalide muutumise, bioloogia ja arvutuste filtri.

ICAP, SALT ja FLOCKING DISTRICT tööde autorid kutsutakse oma projektidega osalema TABi kuraatorinäitusel ning nad on samuti oodatud osa võtma TABi sümpoosionist. Kõigi 29 esitatud tööga on TABi ajal võimalik ka tutvuda.

Tänavuse biennaali visioonivõistluse eesmärk oli pakkuda arhitektidele, teadlastele ja kunstnikele võimalust arutleda selle üle, milline võiks olla Põhja-Tallinna linnaosas asuva Paljassaare poolsaare linnaline tulevik perioodil, mil ükski ökosüsteem ei jää inimtegevusest puutumata. TAB 2017 visioonivõistlus kutsus osalejaid üles avastama Tallinna loodus- ja linnamaastiku potentsiaalseid ühenduskohti, keskendudes Paljassaare poolsaarele omaste maa ja rannaala, linnaarenduse ja pärandikaitse, reoveepuhastusjaama ning linnukaitsealade vahelise tasakaalu leidmise küsimustele. Konkursil osalejatelt oodati lahendusi, mis keskenduvad digi- või biotehnoloogiate kasutamisele ja nendega eksperimenteerimisele.

Tallinna Arhitektuuribiennaali rahvusvaheline visioonivõistlus on olnud algusest peale üks 2011. aastal alguse saanud biennaali olulisemaid osi. Visioonivõistluste lähteülesanded sünnivad koostöös Tallinna linnaga ning keskenduvad kindlale Tallinna piirkonnale või probleemile. Eelmise, 2015. aastal toimunud biennaali visioonivõistlus keskendus Viru väljaku võimalikele lahendustele ja 2013. aasta arhitektuuribiennaal kutsus arhitekte mõtlema sellele, milline võiks olla Väike-Õismäe piirkonna tulevik. 2017. aasta visioonivõistluse lähteülesande koostasid biennaali peakuraator Claudia Pasquero ning arhitektuuri ja urbanistikateemade abikuraator Alice Buoli.

Võistluse žüriisse kuuluvad Rachel Armstrong (Newcastle’i ülikool), Liam Young (SCI-Arc), Claudia Pasquero (Bartlett UCL / ecoLogicStudio), Veronika Valk (Eesti Kunstiakadeemia) ja Toomas Tammis (Eesti Kunstiakadeemia).