Eesti ja Baltikumi olulisim arhitektuurifestival Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 toimub 13.-17. septembrini.

4. Tallinna Arhitektuuribiennaali teemaks on bioTallinn. Biennaali kureerib arhitekt, linnadisainer ja ökoloog Claudia Pasquero (UK). TAB 2017 avanädal leiab aset 13.-17. septembril 2017. TAB koosneb viiest peasündmusest: sümpoosionist, kuraatorinäitusest, visioonivõistlusest, installatsioonivõisltusest, rahvusvahelisest arhitektuurikoolide näitusest ja satelliitprogrammist.

Eesti on tänu TABile saamas rahvusvahelise arhitektuurivaldkonna professionaalide kohtumiskohaks, mille ajal tutvutakse meie riigi ja arhitektidega. Loomingulises ja vabas õhkkonnas toimuvad arutelud, töötoad ja ekskursioonid loovad platvormi uuteks kontaktideks.

TABi korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja seda suunab TABi ümarlaud. Ümarlauda kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Kunstiakadeemia ning Tallinna linna esindajad, samuti varasemate TABide kuraatorid. Ümarlaud valib iga kahe aasta tagant biennaalile uue kuraatori. Selline ülesehitus säilitab TABi värskuse läbi aastate.

 • Meeskond

  Claudia Pasquero

  Peakuraator

  Alice Buoli

  Kuraatori assistent

  Veronika Valk

  Rahvusvahelise arhitektuurikoolide näituse kuraator

  Lucy Bullivant

  Kuraatorinäituse ja veebiajakirja toimetaja

  Sille Pihlak

  Installatsioonivõistluse kuraator

  Siim Tuksam

  Installatsioonivõistluse kuraator

  Maria Kristiin Peterson

  Produtsent

  Eve Arpo

  Produtsent

  Johanna-Mai Riismaa

  Vabatahtlike koordinaator

  Anett Tõnismäe

  TAB-Klubi programmi koordinaator

  Rebecca Kontus

  Satelliitprogrammi kuraator

 • Press

  Võta palun ühendust meie pressiesindajaga

  Triin Männik
  e-mail: press@tab.ee
  tel : +372 611 7436
  Eesti Arhitektuurikeskus
  Põhja pst 27a, Tallinn 10415

  TAB 2017 pressimaterjalid

 • Vabatahtlikud

  Tallinna Arhitekuuribiennaal on vabatahtlike otsingul! 

  Kätte on jõudnud taas aeg koondada taas kõik entusiastlikud vabatahtlikud, et alustada TABi ettevalmistustega Septembrikuuks! Tegevusi jagub nii augustikuuks ettevalmistusteks kui ka muidugi avanädala tiheda programmi läbiviimiseks 13-17.09.

  Kui oled arhitektuuri- või disainihuviline, armastad ürituste korraldamist organiseerimist ja naudid inimestega suhtlemist, siis otsime just nimelt SIND!

  Registreeri ja tule liitu meie meeskonnaga!

   

   

   

  Registreerumiseks kliki lingil ning täida ankeet.

  Registreeru siin

 • Toetajad ja partnerid

 • Ajalugu

  TAB 2011: Maastikuurbanism
  8.-11. september 2011
  Kuraator: Villem Tomiste
  2011.tab.ee

  Põhjamaade arhitektuuritriennaali lakkamisega (viimane toimus 2005. aastal) kadus Eestist laiapõhjaline rahvusvaheline arhitektuurisündmus. 2000. aastate keskpaigas sooviti taastada triennaali traditsioon, kuid teha seda värskemal, tempokamal ja avalikkusele atraktiivsemal moel. Eesti Arhitektuurikeskuse eestvedamisel ja kõigi valdkonna oluliste organisatsioonide toel võttis idee Tallinna arhitektuuribiennaali vormi, millest esimene toimus 2011. aastal.

  Tallinna arhitektuuribiennaal TAB eesmärk on arhitektuuri kui kvaliteetse ehitatud keskkonna propageerimine ja kohaliku arhitektuurikultuuri edendamine. TAB soodustab eesti ja välisarhitektuuri ning arhitektide ja laiema avalikkuse sünergiat kontaktide loomise ja ideedevahetuse kaudu.

  Sümpoosioni programmi kureeris arhitekt Katrin Koov. Sümpoosion kujunes teoreetiliseks ja arhitektuurikeskseks mõttevahetuseks ning oli suunatud peamiselt arhitektidele või arhitektuuriteooria huvilistele.

  Kuraatorinäitusel “11FLIRTS” osalesid Ensamble Studio, IwamotoScott Architecture, Benjamin Kirk, Martin Melioranski, R&Sie(n), Fiona Sheppard, Terreform, Tanel Veenre, Visiondivision, Eveline Visser ning koha leidis esimene näitus Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsiooni sees.

  Tallinna visioonivõistlus STREET 2020 tõi kokku osalejaid 13 erinevast riigist. Töid laekus kokku 34. Züriisse kuulusid Eva Castro (AA School, Plasmastudio, Groundlab / Suurbritannia) ja Endrik Mänd (Tallinna linna peaarhitekt).

  Tallinna esimese rahvusvahelise arhitektuuribiennaali (TAB 2011) avasündmustel osales rohkem kui 500 külastajat Eestist, Austriast, Skandinaaviamaadest, Lätist, Leedust, Venemaalt, Jaapanist, USAst ja mujalt. Terve septembrikuu jooksul kokku külastas biennaali raames avatud näitusi ja toimunud sündmusi ligi 5000 külastajat.

  TAB 2013: Taaskasutades nõukogude ruumipärandit 
  4.-30. september 2013
  Kuraatorid: Aet Ader, Kadri Klementi, Karin Tõugu ja Kaidi Õis
  2013.tab.ee

  Pea kuu aega kestnud Tallinna arhitektuuribiennaali “Taaskasutades nõukogude ruumipärandit” 38 sündmust said üle 6200 külastuse. Arhitektuuribiennaal tõi Tallinnasse rohkem kui 250 väliskülalist, nende hulgas põnevaid kaasaegseid arhitekte ja teoreetikuid alustades Väike-Õismäe visioonivõistluse züriiliikmest Bjarke Ingelsist (BIG) kuni kuraatorinäituse osaleja ja sümpoosioni kõneleja, radikaalse Itaalia arhitekti Pier Vittorio Aurelini (Dogma).

  TAB avas publikule esmakordselt välisministeeriumi ainulaadse sisekujundusega kilukarbisaali, mille kasutamise vastu sündmuspaigana on tekkinud huvi teistelgi. Üle paljude aastate paotus uks ka Linnahalli, kus toimunud rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus avas tuleviku-utoopiaid. Paljude külastajate jaoks oli taasavastus Väike-Õismäe tühjalt seisev koolimaja, milles välja pandud näitusel leidus inspireerivaid ideid üle 80 visioonivõistluse töö seas kogu piirkonna arenguks. Visioonivõistluse näitus avatakse juba sel kuul Riias. Tomomi Hayashi linnainstallatsioon “Trepp”, mille kaudu pääses välisministeeriumi näitusele, esitatakse 2013 aasta parima puitehitise konkursile. Põhisündmuste ümber koondus arvukalt kõrvalsündmusi: biennaali klubi, publikatsioonid, installatsioonid, filmid, töötoad, loengud, arutelud, ekskursioonid, välisülikoolide presentatsioonid, peod jpm.

  Uurides nõukogudeaegset elukeskkonda, oli TABi eesmärk inspireerida arhitekte, linnaplaneerijaid ja elanikke parimaid lahendusi otsima, mitte pakkuda valmis projekte.

  Biennaali tähtsuse sõnastas Pier Vittorio Aureli: “Ma usun, et me poleks siin neid küsimusi arutamas ja neid projekte tegemas ega oleks ka mitte seda biennaali, kui me ei leiaks, et seesugused üritused levitavad teatavat sorti ideid. Need omakorda realiseeruvad ükskord hoonetena ja ruumina, mis lõppkokkuvõttes moodustavad linna.”

  TAB 2013 kataloog ilmus novembris ja on saadaval Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoodides, muuseumipoodides ning Eesti Arhitektuurikeskuses. AKU Collective’i poolt kujundatud kataloog valiti ka Eesti 2013. aasta 25 kõige kaunima raamatu hulka.

  TAB 2015: Isejuhtiv linn
  9.-13. september 2015
  Kuraatorid: Marten Kaevats, Arhitekt Must, Ivan Sergejev, Helen Pau, Damiano Cerrone, Sille Pihlak, Siim Tuksam, Maria Derlõš
  2015.tab.ee

  Kolmas Tallinna arhitektuuribiennaal TAB kannab pealkirjaga “Isejuhtiv linn” uuris stsenaariume, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui rakendub kolmas tööstusrevolutsioon ja kasutusele võetakse isejuhtivad autod. TAB näitas linnaehituse ja arhitektuuri uusi võimalusi ning kutsus üles arutlema nende elluviimise metodoloogia üle. Visualiseeriti uusi võimalusi, mida uue tehnoloogia vahendid pakuvad. TAB 2015 näitusi külastas 103 000 huvilist.

   

 • Piletid

  Soeta TAB 2017 PASS siin!

  Early Bird Piletikampaania kehtib ajavahemikus 31.03 – 30.06.2017

  Tallinna Arhitektuuribiennaal 2017 festivalipassid on nüüd müügil hinnaga alates 35 Eurot. Early Bird piletikampaania kehtib 31.märts-30. juuni 2017.  Suure südamega arhitektuurisõpradel on võimalus soetada ka TAB Toetajapassi, andes panuse lähiregiooni olulisima arhitektuurifestivali korraldamisesse.

  TAB 2017 pileteid saab soetada Piletimasina kodulehelt või Eesti Arhitektuurikeskuse kontorist Kultuurikatlas, Põhja pst 27 a (kontakt: +372 611 7436)

  TAB pass 65 Eurot
  TAB pass tudengile/õpilasele/ pensionärile 35 Eurot
  TAB toetajapass 100 Eurot

  TAB Pass sisaldab:
  – sissepääsu kõikidele TAB programmis üritustele ja näitustele
  – 2-päevane TAB Sümpoosion pilet (Telliskivi, Roheline Saal)
  – TAB 2017 kataloog
  – sissepääs TAB Galale
  – TAB 2017 graafikaga riidest kott

 • Kontakt

  Eve Arpo
  Produtsent
  eve@arhitektuurikeskus.ee
  + 372 564 60 564

  Maria Kristiin Peterson
  Produtsent
  maria@arhitektuurikeskus.ee
  + 372 523 1121

  Triin Männik
  Press
  press@tab.ee
  + 372 5620 1104