TAB 2017 kuraatorinäitusel „Anthropocene Island / Antropotseeni saar“ Eesti Arhitektuurimuuseumis osalevad kunstnikud, arhitektid ja teadlased, kes kutsuti tegema koostööd Paljassaare poolsaare ümberkujundamisel bioinfomaatriksiks, mis koosneb mitmekihilise arhitektuurse aparaadina korraldatud n-ö kõvadest ja pehmetest süsteemidest. ecoLogicStudio kujundatud näitusel töödeldakse mitut sisendandmestikku, esitatakse sisendid ja väljundid, arvutatakse miinimumvõrgustikud, automatiseeritakse toiminguid, rakendatakse biokeemilisi protsesse ja lõpuks esitatakse tuleviku linnastumisprotsessi vaatemäng sünteetilise puhtlogistilise kasutajaliidese kaudu.

 

Käesoleva näituse eesmärk on rakendada erinevaid perspektiive, mis ulatuksid kaugemale, kõrgemale ja üle meie inimkesksest (anthropos) vaatepunktist. Soovitame võtta kasutusele strateegia, mis käsitleks kriitiliselt geo-ökoloogilist perioodi, mida teadlased nimetavad antropotseeniks.
Osalema kutsustud arhitektidel, kunstnikel ja teadlastel paluti oma projektide struktureerimisel kasutada mitmeid lähenemisnurki, nagu simuleeritud morfoloogiad, bioloogilised mudelid ja linlikud protokollid.

Näitus toob välja tänapäeva keeruka linnakeskkonna kavandamise väljakutsed ja vajadused, kusjuures juhtumiuuringuks sobib Tallinnas asuv Paljassaare poolsaar oma eri määral kooseksisteeriva stabiilsuse, ebastabiilsuse ja mitmekesisusega.
Just selle näituse tarbeks loodud disainitööde ja eksperimentide koguna paneb „Antropotseeni saar“ proovile meie suutlikkuse eri viisidel ja tasandeil kollektiivselt ja tulemuslikult tegutseda.

TAB 2017 peakuraator: Claudia Pasquero.

Kuraatornäituse rahvusvaheline meeskond: ecoLogicStudio, Rachel Armstrong, Noumena, The Urban Morphogenesis Lab, The Institute of Advance Architecture of Catalunia (IAAC), Alisa Andrasek, Marcos Cruz (BiotA Lab), Appareil, Maj Plemenitas, Heather Barnett and Studio Unseen.

 

Loe lisaks SIIT.

Asukoht

Eesti Arhitektuurimuuseum, Ahtri, Kesklinn, Tallinn, Estonia