TALLINNA ARHITEKTUURIBIENNAAL TAB 2019 OTSIB KURAATORIT

 

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2019. aasta sügisel toimuvale, järjekorras viiendale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2019. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku. Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg sõnul on TAB 2019 eesmärgiks kaasata rahvusvahelist ja kohalikku publikut ning leida Eesti kontekstiga seotud aktuaalne, innovaatiline ja kaasaegses arhitektuurimaailmas vastukaja tekitav peateema. “Varasemad biennaalid on näiteks käsitlenud tulevikustsenaariume, milliseks meie linnad muutuvad, kui kasutusele võetakse isejuhtivad autod ning kuidas bio- ja infotehnoloogiate kasutuselevõtt muudab linnadisaini”, sõnas Järg.

TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, noortele professionaalidele ning arhitektuurihuvilistele. TABi ürituste tuuma moodustavad kuraatorinäitus, sümpoosion ning Tallinna visioonivõistlus. Biennaali peateema põimib TABi tuumiksündmused omavahel täiendavaks tervikuks, mida saadab põhjalikumalt teemat ja osalejaid tutvustav TAB kataloog.

Projektide esitamise tähtaeg on 24. aprill 2018 kell 16:00.

Võistlustingimused koos lisamaterjalidega on kättesaadavad aadressil SIIN. 

Lisainfot leiab ka www.arhitektuurikeskus.ee.
Küsimused võistlustingimuste kohta ja päringud lisainformatsioonile palume saata emailil maria@arhitektuurikeskus.ee .

Eelmise, TAB 2017, teemaks oli “bioTallinn”, mille peakuraator Claudia Pasquero käsitles bio- ja infotehnoloogia kombineeritud rakendamisvõimalusi maastikujunduse ja linnadisaini valdkonnas. Esimese Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2011 teemaks oli “Maastikuurbanism”, mis käsitles arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. 2013. aastal toimunud teine biennaal taasavastas ja uuris sotsialistlikke ja modernistlikke ruume ning ideid. 2015. aasta sügisel toimunud kolmas Tallinna Arhitektuuribiennaal kandis pealkirja “Isejuhtiv linn” ning rääkis sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui kasutusele võetakse isejuhtivad autod.