bioTallinn

TAB MATTER

 • bioTallinn

  TAB 2017 avanädal toimub 13-17. septembril. Põhiprogrammi näitused ning installatsioonid jäävad publikule avatuks kuni 27. oktoobrini. TAB 2017 teemaks on bioTallinn, mis on kureeritud arhitekti ja ökoloogi Claudia Pasquero poolt. bioTallinn seab küsimuse alla arusaamad loodusliku ja tehisliku keskkonna piiridest.

  Loe edasi

  TAB 2017 uurib linna kui paljude dünaamiliste süsteemide iseorganiseerumis- ja koosarenemiskohana. Sellisteks süsteemideks on näiteks ökoloogilised ja tehnoloogilised süsteemid, infrastruktuurid, sotsiaalsed grupid ning poliitilised süsteemid. Teadusliku ja tehnoloogilise arengu tulemiks olevad uued bioloogilised ja metaboolsed materjalid teevad üha suuremast arvust hoonetest sisuliselt elusorganismid omaenda aine- ja energiavahetusega. Lisaks energiatõhususele ja loodussäästlikkusele avaldavad need hooned keskkonnale taastavat ja täiustavat mõju. Ressursisäästlik arhitektuur võib toota energiat ja puhast vett ning kahjutustada jäätmeid ja puhastada õhku.

  Biotehnoloogia ja infotehnoloogia kombineeritud rakendamine maastikukujunduse ja linnadisaini valdkonnas on paljude mõtteliidrite arvates meie ühiskonna tuleviku osas üks paljulubavamaid arenguid. TAB 2017 tõstab esile selle valdkonna huvitavamaid uusi tegijaid.

  Lisaks pakub TAB 2017 noortele arhitektidele ja disaineritele katselava uuenduslike looduslähedaste ehitamisviiside uurimiseks, näiteks kuidas kasutada looduskeskkonna morfogeenset potentsiaali inimestele meeldivate linnamaastike loomiseks. Selles sektsioonis käsitletakse ehitatavuse, salvestuva energia ja ökoloogilise jalajälje probleeme, mida kõiki kirjeldatakse süsteemsel viisil osana uutest biomehaanilistest prototüüpidest, esemetest ja toodetest.