bioTallinn

TAB MATTER

  • bioTallinn

    Aitäh kõigile, kes osalesid TAB 2017 sündmustel! Eriti suur aitäh TAB 2017 koostööpartneritele ja vabatahtlikele – ilma teieta poleks Tallinna Arhitektuuribiennaali toimunud! Kohtume uuesti september 2019!

    Loe edasi

    TAB 2017 avanädal toimus 13-17. septembril. Põhiprogrammi näitused ning installatsioonid olid publikule avatud kuni 27. oktoobrini. TAB 2017 teemaks oli bioTallinn ning oli kureeritud arhitekti ja ökoloogi Claudia Pasquero poolt. bioTallinn seadis küsimuse alla arusaamad loodusliku ja tehisliku keskkonna piiridest.

    TAB 2017 uurib linna kui paljude dünaamiliste süsteemide iseorganiseerumis- ja koosarenemiskohana. Sellisteks süsteemideks on näiteks ökoloogilised ja tehnoloogilised süsteemid, infrastruktuurid, sotsiaalsed grupid ning poliitilised süsteemid. Teadusliku ja tehnoloogilise arengu tulemiks olevad uued bioloogilised ja metaboolsed materjalid teevad üha suuremast arvust hoonetest sisuliselt elusorganismid omaenda aine- ja energiavahetusega. Lisaks energiatõhususele ja loodussäästlikkusele avaldavad need hooned keskkonnale taastavat ja täiustavat mõju. Ressursisäästlik arhitektuur võib toota energiat ja puhast vett ning kahjutustada jäätmeid ja puhastada õhku.

    Biotehnoloogia ja infotehnoloogia kombineeritud rakendamine maastikukujunduse ja linnadisaini valdkonnas on paljude mõtteliidrite arvates meie ühiskonna tuleviku osas üks paljulubavamaid arenguid. TAB 2017 tõstab esile selle valdkonna huvitavamaid uusi tegijaid.

    Lisaks pakub TAB 2017 noortele arhitektidele ja disaineritele katselava uuenduslike looduslähedaste ehitamisviiside uurimiseks, näiteks kuidas kasutada looduskeskkonna morfogeenset potentsiaali inimestele meeldivate linnamaastike loomiseks. Selles sektsioonis käsitletakse ehitatavuse, salvestuva energia ja ökoloogilise jalajälje probleeme, mida kõiki kirjeldatakse süsteemsel viisil osana uutest biomehaanilistest prototüüpidest, esemetest ja toodetest.

TAB 2019 peakuraator on Yael Reisner!

Rohkem infot SIIN